SM. Christiana

tel. 604-369-425

Imię: Siostra Maria Christiana

Skąd: Kębłowo (Wielkopolska)

Powołanie: Myśli o powołaniu zakonnym pojawiły się stosunkowo późno, bo w drugiej klasie liceum. Przedziwne było to, że nie znałam żadnych Sióstr, a mimo to powołanie zakonne we mnie kiełkowało. Po raz pierwszy spotkałam Siostry Służebniczki  po zdaniu matury, czyli w czerwcu 2007 r. Rozeznawanie powołania nie trwało u mnie długo, bo już 8 września tegoż roku zapukałam do furty klasztornej w Panewnikach. Przedziwnie kieruje Bóg, z Wielkopolski trafiłam na Śląsk.

Czym dla mnie jest życie zakonne? Codziennością skierowaną na Boga. Szukam Go  w każdej przestrzeni mojego życia: w modlitwie, obowiązkach, we wspólnocie, w codziennych, prozaicznych czynnościach. Szukam Go wszędzie, bo tylko relacja z Nim daje mi pełnię szczęścia.

Śluby wieczyste złożyłam 2 sierpnia 2017 r. W minionych latach posługiwałam w różnych miejscach. Służyłam w Bełku w Domu Pogodnej Starości, podjęłam studia teologiczne  w Katowicach, pełniłam obowiązki domowe m. in. w jadalni rekolekcyjnej, uczyłam w szkole podstawowej w Rydułtowach, a teraz… Teraz jestem z Wami – młodymi i chcę być towarzyszka Waszej drogi.

Zainteresowania: Lubię słuchać ciszy i odnajdywać ją w różnych przestrzeniach mojego życia. Czy można się tym interesować? Widocznie tak 🙂

Słówko do młodych:

Jak bardzo kocha Cię nasz Bóg! Jak bardzo za Tobą tęskni! Przeświadczenie o tej prawdzie czyni każdego człowieka szczęśliwym. Przypominam Ci o tym, bo chcę dla Ciebie tej pełni szczęścia. Jeśli będę mogła w czymś Ci pomóc, zapraszam!

Kategorie: onas