SM. Kordiana

tel. 604-369-425

img_2342

Imię: Siostra Maria Kordiana

Skąd: Tychy

Powołanie:

Wciąż odkrywam, jako najbardziej niepojęta, ale i niezwykła rzecz, jaka mnie w moim życiu spotyka.

Bóg szukał mnie cierpliwie i wytrwale, aż znalazł, dogonił i rozkochał w sobie 🙂

Nigdy nie miałam nic wspólnego z żadnymi siostrami (pomijając katechetkę w zerówce), więc i nigdy nie przyszło mi do głowy, że ja mogłabym siostra zostać.

Moja droga do Pana Boga i wiary była długa i kręta, tak naprawdę rozpoczęła się w gimnazjum, gdzie poznałam ludzi, którzy „zarażali” swoja wiara, radością z należenia  do Niego.

Siostry Służebniczki spotkałam po raz pierwszy w drugiej klasie liceum. Wtedy też pierwszy raz pojawiło się pragnienie życia tak jak one.

Od tego czasu byłam na wszystkich skupieniach, czuwaniach i rekolekcjach – rozeznawałam, czy i Pan Bóg chce tego co ja odkrywam, że jest moim wielkim pragnieniem.

Tak zaczął się czas przyglądania się mojemu powołaniu, powolnemu odkrywaniu Bożego prowadzenia mnie przez życie.

Do Zgromadzenia przyszłam w 2011r, w 2014 złożyłam swoje pierwsze śluby zakonne. Przez rok posługiwałam w przedszkolu w Pawłowicach, a teraz wola Boża posyła mnie do pracy z młodymi ludźmi.

Widzę jak wiele cudów Bóg zdziałał w moim życiu odkąd zaprosił mnie do życia w tej wspólnocie. Powołanie jest dla mnie drogą niespodzianek – z każdym dniem coraz bardziej odkrywam, że jeśli się z całą prostotą zaufa Bogu, to On staje się naszym szczęściem. Chcę przez drogę życia zakonnego trwale i bezpiecznie łączyć się z Wolą Dobrego Boga.

Nigdy nie żałowałam decyzji oddania swojego życia Bogu, bo wierzę, że choć ja w wielu rzeczach jestem słaba i niedomagam, to Bóg jest Mocny – Bóg jest „Bogiem działającym cuda!” (Ps77,15)

Życie ślubami, choć nie zawsze łatwe, jest dla mnie źródłem wielkiego szczęścia, bo wiem, że tu chce mnie mieć Bóg.

Zainteresowania:

muzyka (śpiewałam wiele lat GOSPEL ;))

=śpiew, gra na byle czym 😉

cardmaking, scrapbooking – czyli robienie coś z niczego

Słówko do młodych:

Wierzę, że wokół mnie jest mnóstwo wspaniałych młodych ludzi z wielkimi możliwościami, z wielkimi talentami, z wielkim sercem. Problem chyba jednak w tym, że często w to nie wierzycie, albo ta wiara została wam przez kogoś odebrana. Moim wielkim pragnieniem jest, by pomóc wam odkryć prawdę o sobie czyli to jak widzi was Pan Bóg! Bo to jest jedyne

Kategorie: onas